8 listopada 2017

Kosmetyczny design ➤ dobrze zapakowane polskie marki #6

8 listopada 2017

Wracamy do polskich marek... To już 6 zestawienie tych najlepiej zapakowanych! Poznajcie firmy, które są bohaterami dzisiejszego wpisu- KOI, 4szpaki, Jan Barba, Svoje i Poczuj Zew.

1. KOI

zródło:HAmagClaudiaPapilot

Kosmetyki KOI, tworzone przez mamę i córkę, powstają w niewielkich ilościach. To polska rodzinna marka prowadzona przez matkę – chemiczkę i córkę. KOI w swoich kosmetykach nie stosuje parabenów, syntetyków, SLES-u, SLS-u, silikonów ani barwników. KOI to nie tylko nazwa, to czasownik, który opisuje działanie wszystkich produktów. We wschodnich językach KOI oznacza miłość, która jak piszą na stronie właścicielki, jest dodatkowym składnikiem kremów

Niewątpliwie widać tutaj kobiecą rękę. Zaprojektowane z dbałością o detale logo, nazwy, opakowania. Minimalistycznie, subtelnie, nowocześnie. Tak to widzę. Opakowania nie szkodzą środowisku, przywodzą na myśl stare apteczne butelki, w nieco nowoczesnej wersji. Szkło nie reaguje z mazidłami, więc daje to poczucie komfortu i pewności o jakości kosmetyku. Opakowania są wielokrotnego użytku, a przy tym są biodegradowalne.  


Jesteśmy małą, rodzinną firmą prowadzoną przez mamę i córkę. Obie pragniemy mieć skórę w dobrej kondycji, zadbaną ale nie nadmiernie obciążoną. Wszystkie receptury testujemy na sobie i dopracowujemy dotąd, aż uznamy je za idealne. Dopiero wówczas dzielimy się nimi z innymi. KOI to czasownik, który opisuje działanie wszystkich naszych produktów. Skóra na wszystkich etapach życia boryka się z wieloma trudnościami. Wspomagamy ją tylko w procesie naprawczym, nie zastępujemy natury, jedynie jej pomagamy! We wschodnich językach KOI oznacza miłość, która jest dodatkowym składnikiem naszych kremów. Główną i najważniejszą rolą naszych produktów jest nawilżenie skóry. Szybkie tempo życia, klimatyzowane i ogrzewane pomieszczenia – wysuszają ją. My, swoimi kosmetykami staramy się temu przeciwdziałać! Ideą naszego działania jest stworzenie kosmetyków bogatych w składniki aktywne dla skóry. Dodajemy je w maksymalnych stężeniach, co daje skuteczny i działający produkt. Nasze kremy gwarantują kompleksową pielęgnację.


2. Jan BarbaKosmetyki Jan Barba to całkowicie naturalne, ręcznie robione polskie kosmetyki, sprzedawane w opakowaniach zwrotnych. Ekskluzywne, produkowane na niedużą skalę. Formuły są starannie dopracowane, podobnie jak opakowania. 


– Bardzo długo szukaliśmy odpowiednich opakowań dla kosmetyków Jana Barby – opowiada Bartek. – Chcieliśmy, żeby miały wysoką jakość, chroniły zawartość przed światłem. Udało nam się znaleźć je Holandii.
– Producent pracował nad nimi 7 lat, co ciekawe – w Słowenii – mówi Marta. – Teraz są opatentowane i powstają w Holandii. Dzięki temu, że są w kolorze ciemnego fioletu, mają bardzo wysoką skuteczność w blokowaniu promieni słonecznych.
– Do tego są bardzo ładne, tak ładne, że klienci zostawiają sobie je jako ozdoby – śmieje się Bartek.


Ideą marki jest, by opakowania wracały do firmy i mogły być ponownie wykorzystywane. W zamian klienci otrzymują rabat i darmową przesyłkę. Firma zachęca do odsyłania opakowań- choć jak sama śmiem twierdzić niewiele osób to robi. Dlaczego? Bo opakowania są ładne ;) Kolorystyka i design jest nowoczesny, klasyczna czerń i złote napisy. Wygląda to pięknie i ekskluzywnie.Jesteśmy małą, niezależną manufakturą kosmetyków naprawdę naturalnych, tworzoną przez parę: Martę i Bartosza. Choć firma działa od niedawna jest efektem wieloletniej pasji. Tworzona od podstaw i studiów, osiągnęła poziom, kiedy uznaliśmy że jesteśmy gotowi zaprezentować efekty naszej pracy. Wszystkie nasze produkty obecne w ofercie były opracowywane przez 2,5 roku usilnych badań, wertowania dawnych źródeł, mówienia stanowczego „NIE” chemicznym zamiennikom, uproszczeniom. Ponieważ nie widzimy nic złego we wstrząśnięciu kremem przed użyciem, jeśli pozwoli to uniknąć syntetycznych emulsyfikatorów, przecież wykonując tak prosty ruch ręką, właśnie odkrywacie najstarszy sposób emulsyfikacji.

http://janbarba.com

3. Svoje


Svoje to przede wszystkim mydła - rzemieślnicze, wytwarzane własnoręcznie, z pasją i wielką wiedzą, w Polsce, na Podlasiu. Mydełka są limitowane, ich produkcja jest ograniczona... nie są produkowane masowo. To jakość ma największe znaczenie. Kosmetyki wytwarzane są na bazie maceratów, ziołowych naparów i olejków eterycznych. Receptury, są starannie opracowywane, rygorystycznie oceniane pod względem bezpieczeństwa, a każdy jeden składnik posiada atest. W ofercie znajduje się wiele wyjątkowych produktów, jak np. mydło żubrowe – pierwsze i jedyne w Polsce mydło na maceracie z trawy żubrowej, którego surowce pochodzą z Podlasia lub zostały tam zakupione, dzięki czemu mydło zostało uznane za  „Produkt wspierający Podlasie”.

Mydełka zapakowane są w szary papier, a na nim posiadają białe etykiety i podstawowe informacje: opis i skład. Mydełka pakowane i krojone są ręcznie - Made in Poland. Jedno z mydeł o falistej bryle podlega ochronie patentowej, co sprawia, że produkt jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Prosto, lokalnie- nowocześnie!


Marka Svoje to kosmetyki naturalne tworzone na Podlasiu. Naturalnie, ręcznie wytwarzane z pasją w limitowanych ilościach. Wszystkie składniki posiadają wymagane atesty, a każda receptura jest starannie opracowywana i oceniana pod kątem bezpieczeństwa.

4. Cztery Szpaki

Znalezione obrazy dla zapytania 4 szpaki

zródła: www.siouxie.pl

4 szpaki to kolejna rodzinna, polska marka, której produkty tworzone są z miłością i dbałością o każdy szczegół. To nie tylko mydła, ale musy do ciała, kosmetyki do pielęgnacji twarzy. 

Proste i naturalne opakowania, bez zbędnych zdobień. Szary papier i kolorowa etykieta, niekiedy z drobnym symbolicznym wzorem. To wygląda naturalnie, gustownie i nowocześnie. To jednak tylko jeden z elementów tożsamości marki. Poznajcie jeden z opisów, pierwszego zresztą kosmetyku marki: Współczesny facet jest (lub chciałby być) i twardym drwalem, i zadbanym dandysem. I dzikim rozrabiaką, i wysublimowanym elegantem. Taki właśnie jest nasz kosmetyk – z powodzeniem łączy w sobie cechy, które z pozoru się wykluczają. Czyż to nie jest dbałość na najwyższym poziomie? O każdy detal.

Cztery Szpaki to młoda rodzinna firma. Prowadzimy ją we dwójkę z pomocą naszych synów: Józia i Jurka, choć słowo “pomocą” jest użyte umownie – chłopaki mają 2 i 3,5 roku. Póki co – wprowadzają do naszej firmy twórczy chaos. Założyliśmy mydlarnię, ponieważ od zawsze robiliśmy coś z niczego, zajmowaliśmy się szeroko pojętym rękodziełem: warzyliśmy piwo, robiliśmy sery, filcowaliśmy, robiliśmy ubrania.
Nasze mydła tworzymy ręcznie metodą na zimno. Nie używamy maszyn i skomplikowanych algorytmów – cały proces to czyste rzemiosło. Każda kostka mydła jest dzięki temu inna i nie zawsze wygląda tak, jak ta na zdjęciu.
Produkt stworzony bez użycia surowców pochodzenia zwierzęcego.

https://www.4szpaki.pl
https://www.facebook.com/4szpaki


5. ZEW

Znalezione obrazy dla zapytania zew kosmetyki

Zew to naturalne kosmetyki dla mężczyzn stworzone na bazie bieszczadzkiego węgla drzewnego. W ofercie posiada mydła o precyzyjnie dobranym przeznaczeniu. Mydło do brody zadba by las na twej twarzy rósł silny i dorodny. Węglowe mydło do włosów sprawi, że twój skalp będzie zawsze świeży i dobrze oczyszczony, a mydło 3 w 1 sprawdzi się podczas każdej podróży, niezależnie od miejsca i czasu. 

W tym przypadku design jest zaprojektowany od początku do końca komunikując siłę, naturalność, męskość, aktywny tryb życia. Kolorystyka nie jest przypadkowa bo nawiązuje do czarnego koloru węgla. Podobnie jak typografia, bardzo charakterystyczna, nadająca mocnego wyrazu. Litera „W” w logo nawiązuje swoim kształtem do gór. Ważnym elementem dla linii jest sygnet z elementem pióra i współrzędnymi geograficznymi wskazującymi na miejsce pochodzenia kluczowegio składnika – bieszczadzkiego węgla. Niesamowite prawda?


http://www.trustedcosmetics.pl/katalog-firm/zew-for-men/
http://creaminalist.pl/only-for-men-poczuj-zew-natury/
http://mamastudio.pl/projekty/26,zew-for-men.html

ZEW for men to naturalne kosmetyki do mycia dla mężczyzn, z węglem drzewnym z Bieszczad. Dlatego ZEW jest tak czarny. W skład linii wchodzą: mydło do włosów, mydło do twarzy i ciała, mydło do golenia, mydło do brody, mydło 3 w 1 do twarzy, ciała i włosów.

http://www.poczujzew.pl

Wszystkie posty z serii: dobrze zapakowane

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram