31 października 2018

Kosmetyczny design - dobrze zapakowane polskie marki #10

31 października 2018

Już po raz 10 publikuję najlepiej zapakowane polskie kosmetyki! To oznacza, że pokazałam Wam już 50 rewelacyjnych polskich marek tworzących genialne produkty.

ACHAE


Marka ACHAE słynie ze swoich naturalnych peelingów, ale warto zwrócić uwagę także na balsamy i masła do ciała. Połączenie pomarańczy z kawą czy grapefruta z miętą to naprawdę rewelacyjne duety.  Achae to polskie, naturalne i ręcznie robione kosmetyki. Powstają wyłącznie z naturalnych składników najwyższej jakości. Nie zawierają parabenów ani innych środków konserwujących, sztucznych olejów, zapachów oraz żadnych innych substancji chemicznych. 

Trudno tu nie zauważyć nawiązania do słynnych peelingów BodyBoom. Różni je w zasadzie przecież tylko kolorowa etykieta. Fajnie, że ich opakowania również są biodegradowalne i minimalistyczne. Czasem jak widać mniej znaczy więcej. A opakowania moga być jednocześnie kolorowe i bardzo proste.Wszystkie kosmetyki Achae to: świeże, intensywne zapachy, gęsta i aksamitna konsystencja, naturalny skład. 

ACHAE: 
nie testuje na zwierzętach,
nie używa substancji chemicznych,
nie stosuje syntetycznych olejów i zapachów.
Kochamy przyrodę.
Dążymy do życia w harmonii ze środowiskiem naturalnym.
Dbamy o to, by nasze działania nie szkodziły.
Żadne z naszych produktów lub składników
nie były, nie są i nie będą testowane na zwierzętach,
a opakowania są biodegradowalne.

https://achae.com/pl/page/about-us


AJEDEN


Markę aJeden poznałam już jakiś czas temu. Wówczas testując mydło o wdzięcznej nazwie Bobasek wiedziałam, że będę musiała wspomnieć o nich przy okazji Dobrze Zapakowanych. Mimo niczym nie wyróżniającego się designu spośród kosmetyków naturalnych urzekły mnie te piękne, symboliczne rysunki na opakowaniach mydeł z brązowego eko papieru. 

W ofercie znajduje się cała gama mydeł, a oprócz tych standardowych również mydła pszczele. mydło do włosów czy też mydło do golenia. Co więcej w ofercie znajdziemy również ,mnóstwo innych kosmetyków naturalnych. W tym ogromną ofertę hydrolatów, olei i produktów kąpielowych.


Czy znacie takie miejsce, gdzie czas płynie wolniej? Gdzie jest problem ze znalezieniem zasięgu w telefonie, gdzie nie potrzebny jest budzik, bo o wstaniu nowego dnia przypomina kogut. To właśnie tutaj na obrzeżach Drawieńskiego Parku Narodowego znajduje się mała, rodzinna manufaktura mydła i miodu. (...) Chcieliśmy w 100% wykorzystać to co daje na natura, otaczająca nas przyroda. Warzywa z przydomowego  ogródka , zioła zbierane na pobliskich łąkach, miód z własnej pasieki, świeże kozie mleko o poranku 
http://ajeden.pl/o-nas/

REPUBLIKA MYDŁA
Moje najnowsze odkrycie! nawet nie wiecie w jakim szoku byłam, kiedy dopiero robiąc research do posta dowiedziałam się , że twórcami marki są prawie... moi sąsiedzi!
A kosmetyki... cóż. Niesamowite i bardzo dopracowane pod każdym kątem. Od formuły po design i opakowania. 
Znam wiele mydeł, wiele widziałam, ale każde kolejne ciągle mnie zachwycają. Niby mydło to mydło, a jednak można sprawić, by patrząc chciało się je kupić. Pomysł na projekt „Republika Mydła” narodził się w naszych głowach w 2016 roku. Na wewnętrzną potrzebę zbudowania własnej marki kosmetyków naturalnych złożyło się wiele czynników, ale wiodącym z nich była zwyczajnie chęć dzielenia się z Wami tym, co naszym zdaniem natura ma najlepszego do zaoferowania. Z chęci tej powstał fundament „Republiki” – ambicja tworzenia naszych produktów z dbałością o najdrobniejszy szczegół i z wykorzystaniem składników najwyższej jakości. Owocem tych starań są unikalne, autorskie receptury, które naszym zdaniem sprostają Waszym wysokim wymaganiom. Powyższe wartości zawarliśmy w naszym motto, które dzisiaj stanowi integralną część logo „Republiki” – „oryginalnie naturalne”.

https://republikamydla.comMANUFAKTURA MEWAMEWA to przede wszystkim mydła powstające na bazie naturalnych, roślinnych olejów i maseł, z dodatkiem ziół, glinek, pigmentów mineralnych, olejków eterycznych. To też kosmetyki do ciała, musy, peelingi i sole do kąpieli. Manufaktura MEWA ma swoją siedzibę w Brzesku, miasteczku oddalonym około 50 km od Krakowa. Kosmetyki tej marki produkowane są ręcznie, w higienicznych warunkach, bez wymyślnych sprzętów i linii technologicznych.

Mewa zauroczyła mnie pod wieloma względami. Po pierwsze oryginalne logo - nie każda firma ma potencjał, by taki posiadać. W szczególności małe marki o tym zapominają. Po drugie za całą szatę graficzną odpowiadają właściciele marki, więc jestem pełna podziwu. Bo szata graficzna jest bardzo oryginalna. Już dawno nie widziałam połączenia czerni i koloru w przypadku kosmetyków naturalnych. Myślę, że nie tylko mi naturalne marki kojarzą się z bielą, zielenią i brązem. Magda, czyli ja (MEWA 🙂 ) odpowiedzialna za receptury, szatę graficzną, posty, szeroko pojętą dokumentację, nowe pomysły, wyszukiwanie innowacyjnych i ciekawych składników roślinnych.
Dawid to mistrz drugiego planu, osoba kryjąca w sobie mnóstwo talentów, na którego głowie znajduje się zarządzanie stroną internetową MEWY, projektowanie i wykonywanie wszystkiego, co tylko można zaprojektować i wykonać, od drewnianych form, do których wylewa się mydła, przez stemple, projekty mydelniczek. Dodatkowo pomimo 100% ścisłego umysłu wykazuje żyłkę artystyczną i to najczęściej jego zdjęcia można podziwiać na stronie internetowej MEWY. 

https://manufakturamewa.pl

NATU


Natu to zupełnie obca mi marka. I mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni! W ofercie Natu znajdziemy m.in. antyprespiranty w kremie, sole do kąpieli i mydła. Wszystkie te pozbawione oleju palmowego, sztucznych parabenów i silikonów. 

Poza tym, że mydła są przepiękne i niesamowicie oryginalne, bo księżycowe to ta piękna Jaskółka w logo marki, mówi wiele. I mówi to świadomie, jak sami producenci podkreślają... "to symbol opieki nad rodziną, symbol szczęścia, lekkości i pomyślności. Bywa nazywana ptakiem wolności ze względu na fakt, że nie może żyć w niewoli. Jaskółka jest wysłanniczką dobrych nowin. zwiastuje wiosnę, ale także przebudzenie i odnowę życia. Doskonale oddaje więc ducha, w jakim działamy, pokazuje wartości, jakimi się kierujemy."  I w zasadzie nie muszę mówić więcej, jak dla mnie marka działająca zgodnie z naturą, obraną ideą i własną koncepcją- wygrywa. Na tle bylejakości i masowej produkcji najwłaściwiej byłoby sięgać po takie kosmetyki. Ja czuje się kupiona. 


Tworzymy produkty nietestowane na zwierzętach, bazujące na składnikach roślinnych. Mamy ograniczone moce przerobowe i nie chcemy tego zmieniać, bo macie nas czuć w każdym kosmetyku.

DLACZEGO JASKÓŁKA?
Bo to symbol opieki nad rodziną, symbol szczęścia, lekkości i pomyślności. Bywa nazywana ptakiem wolności ze względu na fakt, że nie może żyć w niewoli. Jaskółka jest wysłanniczką dobrych nowin. zwiastuje wiosnę, ale także przebudzenie i odnowę życia. Doskonale oddaje więc ducha, w jakim działamy, pokazuje wartości, jakimi się kierujemy.

http://natuhandmade.pl/o-natu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram