Co czytać w marcu dzieciom?

0
1783

Jeśli szukasz książek, które podpasują Twojemu dziecku, przycupnij tu na chwilę i zostań z nami na dłużej. Choć nadchodzącą wiosnę powoli można zobaczyć i lekko ją odczuć, to nic nie zapowiada na to, aby wróciła poprzednia normalność. Z tej okazji przygotowaliśmy listę książek, które będą odpowiednie dla Twojego malucha. Co czytać w marcu dzieciom? Sprawdź poniżej!

Co czytać w marcu dzieciom? Sekcja dla najmłodszych

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci, Marta Galewska-Kustra

Przygody Pucia pokochały wszystkie dzieciaki. Nic dziwnego, bowiem chwyta za serce nawet dorosłych. Twój maluch może wybrać się z Puciem do miasta, gdzie odwiedzicie dworzec kolejowy, park, a także wystawę cioci Igi. Jest to niesamowicie dydaktyczna książeczka, która pomoże Ci w nauce nowych rzeczy dla Twojego dziecka.

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci, Martyna Broda

Jest to książka, której nie może zabraknąć w biblioteczce Twojego dziecka. Można określić ją zbiorem pięknie ilustrowanych historii, które pomogą Twojemu maluchowi osiągnąć pełną relaksację i spokój tuż przed snem. Jest dedykowana dla energicznych dzieci, które bardzo emocjonalnie podchodzą do różnego rodzaju wydarzeń, które spotykają ich w codziennym życiu. Pomoże Twojemu maluchowi również w przyszłości, bowiem wpływa na rozwój wyobraźni, a także poprawę pamięci!

Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci, Marta Galewska-Kustra, Elżbieta Szwajkowska

Jak sam tytuł wskazuje, znaleźć w środku możesz wierszyki, które wpływają na język Twojego malucha. Jest to zbiór pięknie ilustrowanych rymowanek, które skradną serca nie tylko malucha, lecz rodzica. Powstaje przy tym cudowna zabawa dla całej rodziny, którą polubicie od pierwszej strony. Niezwykle pomocna przy nauce mówienia, a także pierwszego czytania.

co czytać w marcu dzieciom
fot. pexels.com

Co czytać w marcu dzieciom? Sekcja dla starszaków

Muminki zebrane. Tom I, Tove Jannson

Jest to zbiór zebranych kilku części książek z serii o Muminkach. Wyrusz w cudowną podróż wraz ze swoim dzieckiem do Doliny Muminków, gdzie zobaczysz jak toczy się życie Mamy Muminka i Taty Muminka, a także innych bohaterów – Migotki, Małej Mi, Włóczykija, czy też złej i przerażającej Buki. Jest to powieść ponadczasowa, za którą przepada wiele dorosłych. Pokaż ten świat swojemu maluchowi, aby zakochał się w nim jak inni.

Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu, Thilo

Serię Sherlocka Juniora uwielbiają wszyscy! Nic dziwnego, bowiem jest potomkiem słynnego detektywa – Sherlocka Holmesa. Junior także posiada własnego asystenta, którego lubi nazywać Watsonem. Detektywistyczne przygody, dzięki którym jednocześnie można nauczyć się języka angielskiego. W środku książeczki znajduje się mapka Londynu, a także zbiór słówek, których Twój maluch może się nauczyć. Dedykowana jest dla dzieci od 8 roku życia, jednak i młodsze dzieci uwielbiają tego typu historie!

Życie, Lisa Aisato

Jest to zbiór ilustracji, w których przedstawione zostały przygody dzieciństwa. Jednak każda z tych historii dzieje się jedynie w krainie wyobraźni. Życie jest pięknie ilustrowaną książką, którą można czytać dziecku, lecz i Ty, rodzicu nie wahaj się po nią sięgnąć! Możesz ją także podarować swojemu bliskiemu, niezależnie w jakim wieku jest. Książka ta dedykowana jest dla dzieci i dorosłych.

Jak zdobyć supermoce, Ewa Martynkien

Poznajcie Igę, główną bohaterkę, której marzy się angaż w serialu. Z tego też powodu wyrusza na casting bez wiedzy swojego taty. W podróży do stolicy towarzyszy jej niedawno poznany Olek, który choruje na padaczkę. Ma do załatwienia sprawę ze swoim tatą, którego nie widział od dawna. Jest to przygoda, w której główna bohaterka znajdzie próbuje odnaleźć swoją wyjątkowość. Czy odnajdzie także supermoce?

Co czytać w marcu dzieciom – jest to seria wpisów o książkach w danym miesiącu. Czytanie jest bardzo rozwijającym zajęciem, które pobudza wyobraźnię, a także wpływa na koncentrację i pamięć! Dodatkowo, większość książek jest tak pięknie ilustrowana, że nie sposób nie chcieć ich mieć w swojej małej kolekcji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here