Kosmetyki ekologiczne

Nie od dziś wiadomo, że skóra podobnie jak włosy, potrzebuje odpowiedniego traktowania. Każdy ma inną, dlatego należy dokładnie przyjrzeć się swojej cerze, żeby wiedzieć, czy ma ona skłonności do przetłuszczania, lub do powstawania niedoskonałości. Już w wieku nastoletnim można zauważyć, jaki rodzaj cery ma dana osoba. Trądzik zazwyczaj pojawia się wówczas, gdy ma się do czynienia z cerą tłustą, lub mieszaną. O tej drugiej mowa tylko wówczas, gdy przetłuszczeniu ulega czoło, broda, a także nos. W innym przypadku mowa o cerze tłustej lub normalnej, jeśli nie przejawia ona powyższych skłonności. Osoby z cerą tłustą często narzekają i marzą o tym, żeby mieć cerę suchą. Często nie wiedzą oni o tym, że cera taka szybciej się starzeje, a zmarszczki są na niej bardziej widoczne. Jeśli się tego dowiadują, to automatycznie zmieniają zdanie i już tak bardzo nie narzekają, że matka natura obdarzyła ich cera tłustą albo mieszaną. Bez względu na to, jaką ma się skórę, pewne jest, że należy dobrze o nią dbać. Nie tylko od zewnątrz, ale również od środka.

Niezbędne jest właściwe odżywianie, a więc unikanie potraw ostrych, jeśli ma się skórę z tendencją do przetłuszczania. Osoby takie powinny także unikać jedzenia czekolady, bo zarówno słodycze, jak i ostre dania wpływają negatywnie na skórę i prowadza w efekcie do powstania pryszczy. Niektóre osoby mają skórę ze skłonnościami do alergii. Jest to niezwykle kłopotliwa sprawa, bo bardzo trudno dobrać im odpowiednie kosmetyki. Większość z nich powoduje bowiem swędzenie i powstawanie czerwonych plam, które wyglądają po prostu nieestetycznie, a dodatkowo czasem i swędzą, co z kolei powoduje znaczny dyskomfort. Osoby takie z reguły muszą kupować kosmetyki ekologiczne, bo odznaczają się one naturalnym składem. Nie zawierają więc składników, które mogą powodować podrażnienia oraz zaczerwienienia. Niestety są one droższe od tych, które można dostać w sklepach, w tym także w drogeriach, ale ich skład jest przebadany pod każdym kątem i ma się pewność, że nie będzie się miało uczulenia na poszczególne składniki.

Jeśli jednak wie się, że ma się uczulenie na pyłki, to na pewno nie można kupować kosmetyków na bazie wyciągów z roślin. Więcej niż pewne, że wywołają one uczulenie, a tego oczywiście chciałoby się uniknąć, żeby nie mieć nieprzyjemności. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie produktów na bazie mleka, na przykład tego koziego albo owczego. Są to kosmetyki również naturalne, ale nie zawierają one pyłków z kwiatów, co już samo w sobie jest plusem, jeśli dana osoba ma właśnie na pyłki uczulenie. Warto wiedzieć, że kosmetyki naturalne nie są także perfumowane. Nie zawierają one alkoholu, który dodatkowo wysusza skórę. Z reguły jest on dodawany do kosmetyków, które z założenia mają stosować osoby, których cera jest tłusta lub mieszana. Wysusza on skórę, dzięki czemu nie świeci się ona tak bardzo, a to ważne dla tych osób, które mają właśnie taką skórę.

Warto kupować kosmetyki dobrane do cery, jaką się ma. W przeciwnym razie można wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Jeśli osoba, która ma cerę suchą, zakupi krem wysuszający, to więcej niż pewne, że jej twarz będzie napięta do granic możliwości. Może wówczas pękać i mogą pojawić się nieładne naczynka na policzkach. Żeby tego uniknąć, warto poświęcić chwilę i dokładnie przeczytać informacje, jakie zawarte są na etykietach danych produktów. W ten sposób można uniknąć nieprzyjemnej w skutkach pomyłki i sprawić, że skóra będzie piękna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here