Kosmetyki do włosów – zadbaj o swoje włosy!

0
1788

Chcesz mieć piękne, lśniące włosy i szukasz pomysłu, jak możesz o nie lepiej zadbać? Nie mogłaś trafić lepiej, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym znajdziesz kosmetyki do włosów, które pomogą Ci o nie zadbać!

Kosmetyki do włosów – porządne mycie to podstawa!

Po pierwsze, powinnaś się skupić na odpowiednim myciu włosów. Najlepiej, abyś rozrobiła szampon z wodą, ponieważ posiada on wiele silnych detergentów, które mogą Ci dodatkowo je obciążać. Umyj tylko skalp głowy, nie dotykając końców – kiedy będziesz spłukiwać szampon, one delikatnie się odświeżą. Kolejnym punktem jest podwójne mycie głowy, ponieważ przy pierwszym myciu, usuwasz brud. Przy następnym natomiast szampon może wykazać swoje właściwości na Twojej skórze głowy. Trzecią i najważniejszą kwestią jest dobór szamponu. Powinnaś wybrać odpowiedni do Twojej skóry głowy, aby nie wysuszała się, bądź przetłuszczała zbytnio. Zadbana skóra głowy to mocniejsze i piękniejsze włosy!

kosmetyki do włosów
fot. pexels.com

Kosmetyki do włosów – delikatny peeling nie zaszkodzi nikomu

Istotną kwestią jest także regularny peeling głowy, który pozytywnie wpływa na oczyszczanie skóry głowy. Jak już wspominaliśmy, jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, które będą lśnić, musisz o nie odpowiednio zadbać i wypielęgnować skórę głowy. Odwdzięczy się to pięknymi rezultatami na Twoich włosach w przyszłości. Polecany przez nas peeling, to ten z firmy Revital. Kosztuje kilkanaście złotych w drogerii, a działanie ma obłędne! 

Nie zapominaj o ochronie!

Chcąc osiągnąć trwałe efekty w postaci pięknych włosów, powinnaś je odpowiednio nawilżać. Potrzebna do tego jest odżywka, którą będziesz nakładać na włosy po każdym ich umyciu. Powinnaś ją trzymać na włosach przez kilkanaście minut, aby mogła się porządnie wchłonąć. Raz w tygodniu powinnaś dodatkowo nałożyć na włosy maskę, która dodatkowo je nawilży i sprawi, że będą się mniej puszyć. Oba te kosmetyki należy skutecznie spłukać z włosów, aby nie została na nich nawet odrobina. Odpowiednie nawilżenie to jedno, lecz powinnaś stosować również kosmetyki, które dodatkowo ochronią włosy przed wiatrem, wysoką temperaturą, czy też innymi czynnikami, które mogą na nie wpływać negatywnie. Aby uniknąć takich nieprzyjemności, powinnaś zastosować kosmetyki takie jak olejek do włosów, czy też spray do termoochrony.

Naturalne kosmetyki do włosów, które masz w swoim domu!

Jeśli posiadasz w swoim domu roślinę taką, jak aloes, nie mogłaś trafić lepiej. Aloes zawiera w sobie składniki, które mają cudowny wpływ na włosy. Aby otrzymać żel aloesowy, odetnij całą łodygę, a następnie przetnij ją na pół. Łyżką możesz zebrać żel, który możesz nałożyć na włosy zarówno suche, jak i mokre. Następnie powinnaś nałożyć na to olejek, aby mógł się dobrze wchłonąć. Aloes na włosy możesz nakładać nawet codziennie, bowiem nie wykazuje on negatywnych skutków na włosach. 

Kolejnym kosmetykiem, który możesz sama zrobić w domu, jest maska na włosy. Będziesz potrzebować do tego jajka, oliwy z oliwek i miodu. Wystarczy, że połączysz te składniki ze sobą i nałożysz na włosy. Taką maseczkę powinnaś trzymać na głowie przez co najmniej trzydzieści minut. Następnie powinnaś porządnie ją spłukać z włosów, aby nie zostały żadne pozostałości. Dla lepszego efektu nawilżenia możesz dodać do maseczki awokado, które uprzednio powinnaś dobrze rozgnieść.

Kosmetyki do włosów, na które powinnaś uważać!

Kosmetyki do włosów mają to do siebie, że nie zawsze w składzie posiadają składniki, które wpłyną pozytywnie na wygląd Twoich włosów. Powinnaś zrezygnować z tych, które mają głównie alkohol w składzie, ponieważ będzie Ci je dodatkowo wysuszać. Włosy po czasie mogą zacząć Ci się kruszyć. Wybieraj te kosmetyki do włosów, które w składzie nie mają chemii i szkodliwych składników mogących zrobić Ci krzywdę. Pamiętaj, że niektóre składniki są wyjątkowo alergiczne i niekiedy mogą Ci spalić skórę głowy, a także włosy. Nie używaj produktów nieznanego pochodzenia, nie zamawiaj też kosmetyków z nieznanych źródeł. Nie masz wtedy pewności co do składu szamponów, czy odżywek. Pamiętaj, aby dbać regularnie o swoje włosy, a będą zdrowe, lśniące i piękne! Podaruj sobie odrobinę dobroci i zadbaj o nie już dziś! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here