Książki na topie – lista kryminałów!

0
2388

Jeśli szukasz książki na topie, to jesteś w odpowiednim miejscu. W szczególności, gdy uwielbiasz historie z dreszczykiem, a Twoim ulubionym gatunkiem literackim jest kryminał. Usiądź wygodnie w fotelu i wybierz którąś dla siebie!

Książki na topie – lista kryminałów, których nie może zabraknąć w Twojej biblioteczce!

Czytanie jest czynnością, która sprawia przyjemność nie tylko dzieciom, ale także dorosłym! Rynek książek kwitnie w najlepsze, a coraz to nowsze pozycje zasypują go na co dzień bardzo obficie. Nie oszukujmy się, każdemu brakuje ciągle czasu, a także nie zawsze ma się chęć na wyszukiwanie nowych tytułów. Przychodzimy do was z pomocą i przygotowaliśmy listę pt. “książki na topie”. Przed Tobą lista kryminałów, które wciągną Cię tak bardzo, że każdego dnia nie będziesz mógł się doczekać momentu, w którym będziesz mieć książkę w dłoni. 

1. Kasacja, Remigiusz Mróz

Tego autora raczej nie musimy przedstawiać, wszak na swoim koncie ma same perełki, lecz jeśli nie znasz jego twórczości, z pewnością musisz się w nią zagłębić! Remigiusz Mróz pisze wyjątkowo – są to książki na topie, a zwinność i lekkość pióra jaką posiada sprawia, że chce się czytać jeszcze więcej. Poznajcie mecenas, Chyłkę, i jej nieustępliwość w sądzie. Jest nastawiona na wygraną do tego stopnia, że nawet trudna sprawa, jaką otrzyma, nie jest w stanie jej powstrzymać. Syn biznesmena zostaje oskarżony o morderstwo i nic nie wskazuje na to, żeby go nie popełnił. Dlaczego? Ponieważ cały tydzień przebywał z ciałami zamordowanych we własnym mieszkaniu. Jak potoczy się śledztwo? Tego, drogi czytelniku, musisz dowiedzieć się sam!

2. Chemia śmierci, Simon Beckett

Tragedia, która dotyka antropologa sądowego, zmusza go do wyprowadzki na prowincję, gdzie żyje od trzech lat. Harmonię burzy odnalezienie zwłok kobiety w pobliskim lesie. Doktor Hunter nie zamierza brać udziału w śledztwie do momentu, kiedy sprawa nie zacznie go dotykać osobiście. Proszę Państwa, jaki to jest majstersztyk wśród powieści kryminalnych. Wciąga od pierwszego zdania, a już same napisy na okładce kuszą czytelnika mroczną historią, jakiej jeszcze nie poznał. Każdemu, kto nie poznał jeszcze twórczości Becketta, polecamy serdecznie tę pozycję, bowiem jest to pierwsza część przygód dr. Davida Huntera.

3. Zaślepienie, Karin Slaughter

Jest to pierwsza część z cyklu “Hrabstwo Grant” i od pierwszej strony nie będziesz chciał się od niej oderwać. Jako czytelnik poznajesz Sarę Linton, która jest antropologiem sądowym w małym miasteczku Heartsdale, a także jej byłego męża, który jest komendantem na pobliskim komisariacie policji. Odkrywasz również makabryczną zbrodnię, w którą uwikłana jest siostra bliźniaczka jednej z funkcjonariuszek i przeszłość, przed którą nie zdoła uciec nikt, przed ujęciem sprawcy. Zalecane jest, abyś nie czytał jej samemu, bądź po zmroku. Od siebie jednak dodamy, że wciągnie Cię tak mocno, że nie doczekasz świtu, by móc tylko ją dokończyć. Największym plusem tej książki jest fakt, że historia Sary Linton nie kończy się po tej powieści, a Ty możesz dalej śledzić jej losy w kolejnych częściach z tej serii.

książki na topie
fot. pexels.com

4. Na skraju załamania, B.A Paris

Absolutny hit na rynku kryminałów, który powinien przeczytać każdy. Na pewno znasz to uczucie niepokoju, które towarzyszy w sytuacji, w której możesz coś zrobić, ale nie masz pewności, czy powinieneś. Z takim samym zmaga się główna bohaterka powieści, której decyzja mogłaby może odmienić czyjeś życie. Cass Anderson nie zatrzymała się na poboczu, aby zobaczyć czy kobieta w lesie nie potrzebuje pomocy, przez co wyrzuty sumienia będą męczyć ją długo. W szczególności, gdy zacznie odbierać z tego powodu niepokojące telefony. Jak potoczy się cała historia? Nie zwlekaj, dowiedz się już dziś!

5. Powiem tylko raz, Lisa Gardner

 

 

Poznaj historię trzech kobiet – potencjalnej ofiary, policjantki i zabójczyni. Całość wiąże jeden szczegół – przypadek. Przypadkowo Evie Carter zastrzeliła swojego ojca szesnaście lat wcześniej. Przypadkowo stała z rewolwerem w dłoni nad własnym mężem, którego ofiarą była Flora. Przypadkowo sprawą zajmuje się nie kto inny, a kobieta, która badała sprawę Evie kilkanaście lat wcześniej. Wszystko może wydawać się przypadkiem, lecz rozwiązanie jest tylko jedno.
Lisa Gardner jest autorką powieści kryminalnych, które kradną serca czytelników już od pierwszych stron powieści. Potrafi knuć najlepsze intrygi i snuć najrozmaitsze pomysły w wyobraźni swoich czytelników. Aby to docenić, musisz ją po prostu przeczytać!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here