Małe przyjemności – zmień swoją codzienność!

0
1633

Małe przyjemności to nic innego, jak podarowanie sobie odrobiny uczucia, jakimi są wdzięczność i wyrozumiałość. To oddanie sobie dobra, które przekazujesz innym. To czas, który poświęcasz jedynie sobie i staje się on czymś wyjątkowym dla Ciebie. Jeśli pragniesz odmienić swoją codzienność i nauczyć się doceniać małe przyjemności, nie mogłeś trafić lepiej! Przygotowaliśmy dla Ciebie inspiracje, którymi możesz się posłużyć, aby znaleźć ukojenie, którego potrzebujesz!

Małe przyjemności w codziennym pędzie

Szybkie tempo życia sprawia, że coraz mniej czasu znajdujesz dla siebie? Nie Ty jeden, choć jest to marne pocieszenie. Ważne jednak jest to, abyś w codziennym pędzie znalazł dla siebie chociaż kilkanaście minut, które możesz spożytkować, jak tylko będziesz chciał. Kilkanaście minut to niezbyt wiele, a sam wiesz, jak niekiedy ciężko nawet tyle wygospodarować na przyjemności. Dlatego nie czekaj, postaw siebie na piedestale i przeorganizuj lekko swoją codzienność, aby nie rezygnować z przyjemności.

przyjemności
fot. pexels.com

Małe przyjemności zacznij od podstaw!

Podstawą małych przyjemności jest zaczęcie nagradzania siebie. Wygospodarowanie kilkunastu minut dla siebie nie powinno graniczyć z cudem i od tego powinieneś zacząć. Możesz zacząć od porannych rytuałów, na które nie poświęcasz tyle czasu, ile mógłbyś. Aby rozpocząć dobrze dzień, wstań odrobinę wcześniej i zacznij przygotowania bez pośpiechu, na który decydujesz się codziennie. Rytuał parzenia kawy, którą potem w spokoju wypijesz to mała przyjemność, na którą zasługujesz! Takim rytuałem może stać się również dla Ciebie śniadanie. Nie powinno być ono szybką kanapką, jedzoną w biegu, a jedną z większych przyjemności w ciągu dnia.

Małe przyjemności w ciągu dnia!

Niezależnie gdzie pracujesz, czy pracujesz zdalnie, czy też wykonujesz zupełnie inne obowiązki, powinieneś sprawiać sobie przyjemność codziennie. Mogą to być małe drobiazgi, które ucieszą oko, a także jeszcze mniejsze te, które ucieszą duszę. Może to być dobry, porządny obiad, a także drobny deser, na który możesz sobie pozwolić w ciągu tych intensywniejszych dni. Nie powinieneś także zapominać o regularnym dotlenianiu się. Spacer, nawet ten najkrótszy jest o wiele lepszy, niż siedzenie i patrzenie w ekran! Małe przyjemności to także muzyka, czy też film, którymi możesz rozkoszować się po pracy. Jest też możliwość, że pracujesz w miejscu, gdzie możesz poświęcić na takie rzeczy również czas, więc się nie wahaj – korzystaj z tego, ile tylko możesz!

Małe przyjemności po kolacji!

Jeśli w ciągu całego dnia nie jesteś w stanie znaleźć dla siebie przysłowiowych kilkunastu minut, koniecznie musisz to zrobić tuż przed snem. Uwalnia to głowę od ciężkich myśli, a także pozwala się zrelaksować, co jest niezbędne do dobrego wysypiania się, a co za tym idzie – lepszej produktywności w ciągu całego dnia. Zastanów się, co sprawia Ci przyjemność i zapewnia błogi spokój. Jeśli jest to ciepła, długa kąpiel, możesz do niej dodać musujące kule, które sprawią, że Twoja skóra będzie bardziej nawilżona i gładka. Dodatkowo możesz liczyć na piękny zapach i ogrom piany podczas kąpieli. Możesz też odmienić swoją pielęgnację i nauczyć się nowych nawyków, które odwdzięczą się pięknymi rezultatami w przyszłości! 

Kolejną przyjemnością powinno być odstawienie wszelkich sprzętów, które mogą zakłócić Ci zdrowy i spokojny sen. Zrezygnuj z korzystania z mediów społecznościowych na godzinę przed pójściem spać. Po kilku nocach zauważysz ogromną różnicę! 

Przyjemnością, którą możesz zaserwować sobie po kolacji jest także gorąca czekolada, kakao, lub herbata z ziół, które wielbisz. Ma to być Twój moment, który będziesz celebrować z przyjemnością, dlatego wybierz napój, który cenisz ponad wszystko! 

Małe przyjemności to Twój obowiązek, który powinieneś wykonywać z przyjemnością. Celebracja ważnych dla Ciebie momentów powinna przynosić ulgę i ukojenie, jakiego potrzebujesz. W szczególności powinieneś o to dbać, kiedy zima za oknem nie zachęca do wstawania z łóżka, a pandemia szaleje w najlepsze i nie zwalnia tempa. Nie zapominaj o sobie, zadbaj o odrobinę radości dla samego siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here