Planszówki, które musisz mieć w swojej kolekcji!

0
2730

Jeśli szukasz pomysłu na zimowe wieczory, a także na spotkania ze znajomymi, nie mogłeś trafić lepiej! Planszówki są czymś, czego potrzebujesz! Jest ogromna szansa, że zakochasz się w nich bez pamięci. Sprawdź, jakie gry planszowe musisz mieć w swojej kolekcji!

Planszówki, które pokochasz! 

Gry planszowe, które zwane są potocznie planszówkami zawładnęły ludzkością nie bez powodu. Są uznawane za jedną z lepszych rozrywek, jakie możesz samemu sobie zapewnić. Biją rekordy sprzedaży w ostatnim czasie. Nic dziwnego, skoro pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu, a pandemia szaleje i nie zamierza zwalniać. Dlatego dziś przedstawimy Ci listę planszówek, które pokochasz! 

planszówki
fot. pexels.com

Monopoly 

Jest to jedna z najstarszych i najpopularniejszych gier planszowych, lecz uwielbiają ją wszyscy! Zamień się w prawdziwego biznesmena i inwestuj pieniądze w ulice, na których możesz stawiać budynki i hotele. Uważaj jednak, pewność siebie potrafi być zgubna. Jeden niewłaściwy ruch i zostajesz bankrutem! Nada się na każde spotkanie ze znajomymi, zapewnia emocjonującą rozgrywkę, jakich mało! Należy pamiętać, że Wasza przyjaźń jest wystawiona na próbę, ponieważ emocje potrafią być niekiedy zbyt silne. Jedną z jej większych zalet jest to, że niezmiennie wydawane są do niej kolekcjonerskie edycje, które związane są z różnorodnymi serialami i grami!

Milionerzy 

Poczuj się jak w studiu programu Milionerzy i zawalcz o swoją wygraną. Stawka jest wysoka, ponieważ możesz wygrać milion. Jeśli odpowiesz na 30 pytań, będzie Twój. Między niektórymi znajdziesz kwoty gwarantowane, do których możesz dojść, odpowiadając dobrze na zadane Ci pytania. Do dyspozycji masz trzy koła ratunkowe. Musisz pamiętać jednak, że pomylić się możesz tylko jeden raz. Planszówki powinny budzić prawdziwe emocje, a ta należy do tej kategorii! 

5 sekund 

Jest to gra planszowa, która skradła serca wszystkich w nią grających. Grać w nią można w dwie osoby, jednak lepiej się sprawdza w przypadku kilku. Jest to planszówka, w której musisz odpowiedzieć na zadane Ci pytanie w 5 sekund. Jeśli odpowiesz poprawnie, poruszasz się pionkiem po planszy. Jeśli nie starczy Ci czasu, stoisz w miejscu. Wygrywa ten, który pierwszy dotrze na metę. Planszówki z reguły wydają się łatwe, 5 sekund bywa mylące, ponieważ niekiedy presja czasu wydaje się być silniejsza. 

Wszystkie państwa świata 

Jest to gra, w której liczy się Twoja wiedza geograficzna. Gracze otrzymują plansze z mapą świata. Następnie muszą dopasować flagi do poszczególnych państw świata. Kolejnym krokiem jest odpowiedź z poprawną ich stolicą. Jest to pełna emocji gra, w której czasem pamięć potrafi zawodzić. Rozgrywki są szybkie, jednak można do nich często wracać. Jest to przy okazji miłe przypomnienie nauki, jaką jest geografia! 

Operacja 

Planszówki to nie zawsze gry, w których liczy się Twój umysł. Niekiedy testowana jest także Twoja zręczność. Operacja jest grą, w której zamieniasz się w lekarza. Twój pacjent potrzebuje operacji, a Ty musisz być niezwykle dokładny. Każdy ruch powinien być przemyślany i wymierzony precyzyjnie. Walka toczy się w końcu o życie! Jest to pełna emocji gra, która potrafi zapewnić niesamowitą rozgrywkę na długie, zimowe wieczory. Odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

planszówki
fot. pexels.com

Dlaczego warto kupować planszówki? 

Gry planszowe, zwane potocznie planszówkami skradły serca wszystkich nie bez powodu. Zapewniają ogrom rozrywki, bawiąc przy tym nawet kilkanaście osób. Nadają się świetnie na spotkania ze znajomymi, a niekiedy na samotne umilanie czasu. Nie należą do najtańszych, ponieważ niektóre kosztują kilkaset złotych, jednak jest to wydatek, na który warto poświęcić swoją część wypłaty. Dodatkowo, wydania niektórych z nich są po prostu przepiękne! 

Jeśli szukasz rozrywki zarówno na dzień, jak i wieczór, która sprawdzi się dla Ciebie i Twoich bliskich, wybierz planszówki. Jest to wieloletnia inwestycja, do której możecie wracać bez przerwy, przeżywając przygodę zupełnie na nowo. Każda rozgrywka bywa inna oraz towarzyszą przy niej inne emocje. Wspomnienia, które Ci zostaną z tych spotkań są najlepszym dowodem, że warto kupować planszówki! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here