Wiosenne porządki w Twojej szafie!

0
1490

Choć zima za oknem nie zachęca do robienia czegokolwiek, nie powinnaś zapominać o nadchodzącej wielkimi krokami wiośnie. Wiosenne porządki w Twojej szafie to obowiązek, którego nie ominiesz, a może przynieść Ci dodatkowe korzyści. Jak zapanować nad wszechobecnym chaosem? Tego się dowiesz poniżej! 

Wiosenne porządki w szafie zacznij od selekcji!

Zanim postanowisz się wybrać na zakupy po nową kolekcję do swojej garderoby, powinnaś zrobić porządną selekcję w swoich ubraniach. Przymiarki są tym, czego potrzebujesz najbardziej. Sprawdź dokładnie wszystkie zakamarki szafy, aby nic Ci nie umknęło. Ubrania, które są za małe, nie w Twoim stylu, a także już Ci się nie podobają, powinnaś oddać potrzebującym. Ty i tak już ich nie założysz, nawet jeśli miałaby być to stylizacja domowa – wtedy wybiera się te najwygodniejsze opcje. Gwarantujemy, że jeśli nie nosiłaś ubrań z jakiegoś powodu przez tyle czasu, nie założysz ich później, choćby nie wiadomo, co się działo. Jest to niepisana zasada, o której istnieniu każdy wie, ale jednak wszyscy próbujemy się trochę oszukać.

Pożegnaj zimę z godnością!

Wiosenne porządki to nie tylko sprzątanie w szafie i tworzenie nowych stylizacji na nadchodzącą porę roku. Wiosenne porządki to także pożegnanie zimy i zapomnienie o niej na kilka miesięcy. Aby to uczynić z godnością, powinnaś najpierw odpowiednio zabezpieczyć zimowe ubrania, na które nie będziesz patrzeć, bo przed Tobą najlepszy sezon – sezon ciepła. Zacznij jednak od podstaw i sprawdź ubrania, które zamierzasz zabezpieczyć. Muszą być czyste i niezniszczone, abyś nie miała przykrej niespodzianki po sezonie. Do odpowiedniego przechowywania ubrań przydadzą Ci się pokrowce, jak i pudełka, w których bez problemu schowasz większość niepotrzebnych Ci ubrań. Dostępnych na rynku jest ogrom możliwości i możesz je nawet dopasować barwą do wnętrza Twojej szafy – tak, jak lubisz!

wiosenne porządki
fot. pexels.com

Odpowiednia organizacja to podstawa!

Wiosenne porządki powinny być dla Ciebie rytuałem, który powtarzasz z wielką chęcią co roku. Nawet jeśli w Twojej szafie panuje chaos, możesz łatwo nad nim zapanować. Potrzebujesz do tego jedynie wieszaków, pudełek i organizerów do szafy, które sprawią, że będziesz mieć więcej miejsca. Mając więcej miejsca, będziesz mogła pozwolić sobie na kolejne zakupy, których oczywiście potrzebujesz na nowy sezon. W organizerach swe miejsce powinny mieć dodatki, takie jak bielizna, paski, biżuteria, czy też spinki do mankietów Twojego ukochanego. W pudełkach możesz schować ubrania, których nie zakładasz zbyt często, a jedynie zajmują miejsce, które możesz wykorzystać w inny sposób. Na wieszakach pozostaw ubrania, w których chodzisz na co dzień, abyś mogła bez problemu je wyciągnąć, tuż po otworzeniu szafy.

Wiosenne porządki mogą mieć piękne rezultaty – zakupy

Skoro masz już za sobą wiosenne porządki, a w Twojej szafie zrobiło się niebezpiecznie dużo wolnego miejsca, czas na najlepszą część, jaką są zakupy. Nie odmawiaj sobie tej przyjemności, bowiem po całodniowym sprzątaniu szafy i odpowiednim zabezpieczeniu odzieży, zasłużyłaś jak nikt inny na kupno nowej rzeczy. Możesz wybrać co tylko zechcesz, lecz czasem warto postawić na klasykę. Może lekkie trampki na wiosnę? Będą pasować do większości ubrań, a wraz z wiosennym płaszczem prezentują się nieziemsko. Klasyką jest także ponadczasowy trencz w jednolitym kolorze, który w talii lekko się zwęża, aby podkreślić Twoje kształty. Sprawdzi się zarówno na oficjalne wyjścia, jak i te luźniejsze spotkania ze znajomymi. Istnieją klasyczne opcje, które sprawdzą się na każde wyjście. Posiadając je w swojej szafie, unikniesz poczucia, że nie masz się w co ubrać o poranku. 

Wiosenne porządki powinny sprawić Ci radość oraz zostawić poczucie spełnienia. Powinnaś je poczuć w momencie, gdy zobaczysz wysprzątaną i zorganizowaną na nowo szafę. Satysfakcja z wykonanej pracy jest nieziemska, a w szczególności, kiedy widzisz spektakularne jej efekty. Dlatego nie czekaj i zacznij swoje wiosenne porządki odpowiednio wcześniej! Będziesz gotowa na przyjście wiosny, jak nikt inny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here