Jakie książki dla dziecka? Najważniejsze informacje!

0
2550

Szukasz książek dla dziecka, które będą odpowiednie do jego wieku, a także będą ciekawe i merytoryczne? Nie mogłeś trafić lepiej! Pomożemy dobrać Ci książeczki do jego wieku, a także przedstawimy kilka wartych uwagi tytułów, których nie może zabraknąć w Twojej biblioteczce.

Czytanie książek nie musi być nudne!

Czytanie książek jest jedną z większych przyjemności w życiu człowieka. Pobudza wyobraźnie, zwiększa zasób słownictwa, a także poprawia koncentrację. Dla rozwoju dziecka jest to niezwykle istotne, ponieważ uczy się również pojęć takich jak miłość, przyjaźń, czy też empatia. Jest to też podróż do innego świata, w którym Twój maluch może poczuć się głównym bohaterem. Wybierając książki, kieruj się przede wszystkim zainteresowaniami dziecka, aby wydały mu się ciekawe i chętniej do nich wracał. 

Książki dla Twojego malucha!

Jeśli Twój maluch dopiero zaczyna przygodę z czytaniem, warto mieć na uwadze tytuły, które po chwili mu się nie znudzą. Obecny rynek jest bogato zaopatrzony w pozycje książkowe dla dzieci. Świetnym wyborem będzie seria “Czytam sobie” wydawnictwa Egmont. Podzielona na trzy etapy, które dopasowane są do umiejętności Twojego dziecka. Ostatni poziom jest dla dzieci, które sporo czytają, a mała czcionka i większa ilość stron  nie jest im straszna. 

Ignacy idzie do przedszkola, Ada Olbrycht, Zosia Dzierżawska 

Jest to opowieść o chłopcu, który wybiera się do przedszkola i poznaje świat, którego do tej pory nie znał. Pomaga w adaptacji nowego etapu w życiu, a także obrazuje odczucia dziecka, które mierzy się z wyzwaniami. Stworzona po to, aby wspierać Twoje dziecko. Obrazuje mu odczucia Ignacego, dla którego ta adaptacja jest również czymś nowym. Jakie książki dla dziecka? Poznaj ciekawe tytuły! Jeśli szukasz książki dla dziecka, które umie już czytać i robi to chętnie, a nie ma jeszcze 8 lat, na pewno zainteresują Cię poniższe tytuły. Przed Tobą lista 5 tytułów, których Twoje dziecko nie może przegapić! 

Jakie książki dla dziecka, co kupić
fot. pexels.com

Etnogadki, opowiastki o dawnych zwyczajach i obrzędach Monika Michaluk, Witold Przewoźny i inni.

Książka dla dziecka, która nie tylko kusi pięknymi ilustracjami, choć ich ilość jest powalająca. Bogata ilustracja to nie wszystko, bowiem Twój maluch znajdzie w niej historię wierzeń i obrzędów, a także nauczy poznawać się świat od innej strony. Po czym poznać, że zmieniają się pory roku? Jak kiedyś żyli ludzie? Czemu czas nie śpi? Skąd się wzięły święta? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w tej książce. Jeśli zastanawiasz się czy warto ją zakupić, nie wahaj się! Jest pięknie wydana, a także znajdziesz ją w przystępnych cenach!

Baśń o dębowym sercu Artur Jasiński

Jeśli chcesz zabrać swojego malucha w świat fantazji i fantastycznej przygody, sięgnij po ten tytuł. Nie jest to książka o charakterze współczesności, którą można znaleźć w większości pozycji dla dzieci. Jest to opowieść o małym chłopcu – Antku, który znajduje w sobie odwagę, aby odzyskać serce dębu. Zostało ono skradzione przez złego czarodzieja, a cała wioska przez to cierpiała na nieurodzaj i biedę. Krocząc ramię w ramię z Antkiem, dziecko uczy się, że strach nie powinien być czynnikiem, który przysłania odwagę do działania. Pięknie wydana, a także bardzo ciekawa. Dostępna w większości księgarni.

Dom dla Tosi, Kaja Malanowska

Opowieść o małym szczeniaczku, który wyrusza w świat. Świat, który jest nieznany, a zarazem tak bardzo ciekawy! Zagadnienia w niej poruszone mają za zadanie odpowiedzieć na pytania dziecka, które dopiero poznaje życie. Zawarte w niej informacje dotyczą zwierząt, lasu, a także sposobu w jaki żyją. Jeśli Twoje dziecko interesuje świat przyrody i zwierząt, nie wahaj się i sięgnij po tę książkę!

Rymowane zagadki matematyczne Opracowanie zbiorowe

Książka, która uczy dziecko rozwiązywać proste zadania z zakresu matematyki. Istotą jej jest jednak nauka poprzez zabawę. Rymowane wierszyki uczą rytmu, a także obrazują świat liczenia w prosty i jasny dla dziecka sposób. Skierowana do dzieci uczących się w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Babcia Rabuś David Walliams

Opowieść o chłopcu, który musi spędzać wieczory w towarzystwie nielubianej i znudzonej babci. Ta jednak postanawia go zaciekawić swoją osobą i zabiera go w świat przygód wcześniej mu nieznanych. Jest to realne spojrzenie na świat oczami dziecka, który widzi dorosłych jako mało ciekawe osoby. Pełna humoru, a także ciepła rodzinnego, przez co jest naprawdę przyjemna w czytaniu.

Książki dla dziecka są niezwykle rozwijające, a także potrafią stać się jedną z większych przyjemności w życiu. Dzieci, nastolatkowie, a także dorośli – czytają wszyscy! Nie wahaj się i zadbaj o to, aby Twoje dziecko czytało jak najwięcej. 

Jakie książki dla dziecka? Co kupić?
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here