Jakie książki dla nastolatków? Top 5 tytułów!

0
2593

Jeśli nie wiesz co kupić nastolatkowi, chętnie Ci podpowiemy – książki są zawsze dobrym pomysłem. Rozwijają i pobudzają wyobraźnię, a także pomagają uporać się z odkrywaniem świata. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę książek, które spodobają się nastolatkom! Jeśli szukasz czegoś dla swojego dziecka, bądź pomysłu na prezent, ten poradnik jest dla Ciebie. Szukając książki dla nastolatka, kieruj się przede wszystkim jego zainteresowaniami, ponieważ chętniej po nią sięgnie! Jakie książki dla nastolatków? Przede wszystkim ciekawe!

książki dla nastolatków, co kupić
fot. pexels.com

Jakie książki dla nastolatków? Top lista!

1. Tiny pretty things, Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton

Jest to nowość na rynku książek, lecz zdobywa serce wielu nastolatków. Łączy w sobie motyw, który można znaleźć w “Czarnym Łabędziu”, a także w “Pretty little liars”. Bohaterki wyżej wymienionych produkcji są zmotywowane, aby osiągnąć cel, ale równie pogubione ze względu na otaczające je mroczne intrygi, których nie brakuje. W książce poznajemy 3 główne bohaterki – Gigi, Bette i June – uczennice szkoły baletowej, w której tylko jedna ma szansę na tytuł najlepszej baletnicy. Zmotywowane do tego, aby osiągnąć cel, nie wahają się porzucić przyjaźni na rzecz tytułu. Kłamstwa, manipulacje i intrygi są na porządku dziennym. Niezwykle wciągająca oraz obrazująca trudne wybory, jakie stawia przed nami życie. 

2. Seria o Harrym Potterze, J.K Rowling

Jest to absolutna klasyka, jeśli chodzi o książki dla nastolatków. Autorka zabiera czytelnika w świat magii, jakiego dotąd nie było. Jedenastoletni chłopiec, który jest sierotą, mieszka u rodziny, która go nie toleruje. Jego świat zmienia się o 180 stopni w jego 11 urodziny, gdy dowiaduje się, że jest czarodziejem i trafi do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Seria liczy siedem tomów, w których razem z głównym bohaterem przemierzamy kolejne lata w świecie magii. Książki o Harrym Potterze skradły serca nie tylko dzieci, nastolatków, ale także dorosłych! To seria, w której można dowiedzieć się co znaczy prawdziwa przyjaźń i odwaga, a także zrozumieć, że świat potrafi być bardzo okrutny. 

3. Cykl książek Żadnych chłopaków – wstęp tylko dla czarownic, Thomas Brezina 

Poznajcie dwie dziewczynki – Lissi i Tinkę. Dwie przyrodnie siostry, które się nie znoszą. Los jednak odmienia się z pomocą Pani Tanecznej, którą mają się opiekować we dwie w ramach szkolnego projektu. Nie wiedzą jednak, że Pani Taneczna przygotowała dla nich niespodziankę i zostaną czarownicami. Wydanych zostało 16 tomów, a każdy z nich to historia pełna przygód, w której dziewczynki muszą ukryć przed światem swoją tożsamość. Jest to książka, którą śmiało możemy polecić dla każdej nastolatki. 

4. Złodziejka książek, Markus Zusak

Niesamowita historia, o której nie możemy nie wspomnieć. Podbiła serca czytelników na całym świecie, a także doczekała się ekranizacji pod tym samym tytułem.
Jest to opowieść o życiu nastolatki – Liesel Meminger, która żyje z przybraną rodziną. Jej świat burzy druga wojna światowa, przed którą bohaterka ucieka w świat książek. Nazwana została złodziejką książek ze względu na ich kradzieże, których dokonywała z braku pieniędzy. Jest to opowieść, która ukazuje trudy społeczeństwa podczas wojny, ale także nadzieję, której nie stracili mimo trudnych wydarzeń. Wielopłaszczyznowość tej historii jest niesamowicie wciągająca – mimo realiów trwającej wojny, nadal zostają poruszone w niej inne wartości, takie jak przyjaźń, czy też poczucie bezpieczeństwa.

5. Trylogia Igrzysk śmierci, Susane Collins

Jest to kolejna seria, która skradła serca czytelników. Autor książki zabiera bohaterów w podróż do Panem, w którym co roku odbywają się igrzyska śmierci. Organizowane są w sposób okrutny i bestialski, a wygrać może jedynie jedna osoba – reszta musi zginąć. Każdy, kto wygra, okryty jest sławą i chwałą do końca życia, lecz aby wygrać trzeba całkiem wyzbyć się człowieczeństwa. To pełna przygód, a zarazem tragiczna historia mieszkańców Panem, którzy żyją w ciągłym strachu oraz biedzie. W igrzyskach może wziąć udział każdy, lecz nie każdy z tego wyjdzie żywy. 

Czytanie książek sprawia ogromną frajdę i niesie za sobą ogrom plusów, które mogą wpłynąć pozytywnie na umiejętności czytelnika. Książki dla nastolatków to świetny prezent, ale także sposób na znalezienie wspólnego tematu z dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here