Second hand – absolutny hit na rynku!

0
1800

Zastanawiasz się czy zajrzeć do mijanego przez Ciebie lumpeksu? Nie wiesz czego możesz się tam spodziewać, czy nie wiesz co mógłbyś tam znaleźć? Jeśli odpowiadasz twierdząco na jedno z którychś pytań, ten poradnik jest dla Ciebie? Second hand – hit, czy kit? Przekonaj się sam i sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Czym są second hand?

Second hand to nic innego, jak sklepy z odzieżą, która już była używana przez kogoś innego. Możesz tam znaleźć nie tylko ubrania. W swoim asortymencie mają także ogrom innych rzeczy. Należą do nich dodatki, buty, ale także rzeczy do domu! Nie musisz się jednak martwić jakością tych ubrań, bo większość z nich jest w naprawdę świetnym stanie i na pierwszy rzut oka nie jest widoczny fakt, że są to rzeczy używane przez kogoś innego. Second hand najczęściej są też sklepikami, które zwane są charytatywnymi. Dzieje się tak, gdy rzeczy są oddawane dobrowolnie i bezpłatnie przez innych. Zysk ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla fundacji, która niesie pomoc innym.

Second hand – hit, czy kit? 

Nie potrafimy udzielić innej odpowiedzi niż takiej, że sklepy z używanymi rzeczami to absolutny hit i niesie za sobą wiele korzyści. Nie tylko dla Ciebie, ale także dla innych!

Second hand – zalety

Pierwszą i najważniejszą zaletą kupowania rzeczy w lumpeksach jest fakt, że cena tych rzeczy jest o wiele niższa niż ta rynkowa. Rzeczy, za które zapłacisz kilkadziesiąt złotych w normalnym sklepie, wyniosą Cię kilkakrotnie mniej, jeśli je kupisz w lumpeksie. Potrafisz zaoszczędzić dzięki takim zakupom nawet kilkaset złotych miesięcznie, a to spora kwota, w szczególności w skali całego Twojego roku. 

Kolejną kwestią jest dbanie o środowisko. Jeśli zależy Ci na ekologii, powinieneś częściej robić zakupy w lumpeksach. Masz wtedy pewność, że przykładasz rękę do nierobienia większej krzywdy planecie. Od niedawna króluje moda na rzeczy z drugiej ręki. Jest to kolejna kwestia w walce o planetę, bowiem rzeczy, które zostały już wyprodukowane, nie wylądują na śmietniku. Dodatkowo, przyczyniasz się do niepowstawania kolejnych śmieci. 

Kolejną kwestią jest fakt, że możesz znaleźć w lumpeksie nowe rzeczy. Owszem, to nie jest mit! Czasem możesz znaleźć takie perełki, których nie zakładał nigdy nikt wcześniej, a nawet mają przyczepione metki! Nawet jeśli nie będą miały metki, możesz liczyć, że były zakładane tylko raz, ponieważ jakość tych rzeczy jest po prostu obłędna!

second hand
fot. pexels.com

Second hand – jakość, której nie pożałujesz!

Istotną kwestią w kupowaniu w lumpeksach jest kwestia jakości ubrań. Mimo że były już one używane przez kogoś innego, nie dostrzeżesz tego. Dodatkowo, oddawane tam rzeczy nie są produktami, które po kilku użyciach będziesz mógł wyrzucić do kosza. Wręcz przeciwnie – dobrej jakości ubrania, które możesz tam znaleźć, wystarczą Ci na długie lata! W sklepach z używaną odzieżą królują też marki, których nie spotkasz w zwykłych sieciówkach. Dzięki temu, masz pewność, że jakość tych ubrań nie pozostawia wiele do życzenia. Jest to też potwierdzenie faktu, że znajdziesz tam unikatowe ubrania, których nie dostrzeżesz w żadnej kolekcji sklepu sieciowego.

Second hand – stwórz niepowtarzalne stylizacje!

Biorąc pod uwagę fakt, że znajdziesz tam ubrania, których nie kupisz w sieciówkach, możesz stworzyć własny styl. Niepowtarzalny, którego nikt inny nie będzie miał. Jeśli lubisz być oryginalna, a także chcesz być dla kogoś inspiracją, śmiało powinnaś odwiedzić lumpeks. Znajdziesz tam rzeczy, które nigdzie nie pojawią się już w sprzedaży. 

Second hand to absolutny hit, z którego warto korzystać regularnie. Kupowanie rzeczy z drugiej ręki jest niesamowicie pomocne dla środowiska. Dodatkowo, sam przykładasz do tego cegiełkę i możesz być dumny z zakupów używanych rzeczy. Pamiętaj również o oszczędnościach, które dzięki temu zyskasz. Je natomiast będziesz mógł spożytkować w zupełnie inny sposób. Może na zrobienie prezentu dla kogoś? Albo wymarzoną podróż? Kto wie, w końcu to Twoje zasoby i Ty powinieneś nimi zarządzać. Nie wahaj się jednak kupować w sklepach z używanymi rzeczami, ponieważ są to same zalety!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here