Poradniki, które powinieneś przeczytać!

0
1823

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie książkami, które są różnego rodzaju poradnikami. Nic dziwnego, znaleźć w nich można ciekawe informacje na wiele różnych tematów, które trapią większość ludzi. Istnieją także motywacyjne książki, które popychają Cię do samorozwoju. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę, w której znajdziesz najlepsze poradniki, które powinieneś przeczytać! Sprawdź poniżej!

Poradniki dla par – ciekawe tytuły

Powstaje coraz więcej książek, w których można znaleźć informacje na temat zdrowych relacji międzyludzkich oraz tych skierowanych głównie na związek. Wiele osób sięga po te książki, aby znaleźć odpowiedzi na różne pytania, które zadają sobie sami na co dzień. Kusi ich także szczęśliwe życie obiecywane w tych książkach, a takiego przecież dla siebie pragną. Przed Tobą najciekawsze propozycje.

Kochaj najlepiej jak potrafisz! O sztuce bycia razem, Stefanie Stahl

Poradnik, jakiego jeszcze nie było! Autorka w prosty sposób przedstawia, jak powinna wyglądać zdrowa relacja dwojga ludzi, którzy chcą ze sobą być. Sztuka kompromisu nie jest łatwa dla nikogo, a jest niezwykle istotna w przypadku budowania związku. W tej książce znajdziesz informacje na temat tego, jak łatwiej będzie Ci zrozumieć drugą osobę, oraz jej potrzeby. Będzie niesamowicie pomocna w przypadku, gdy borykasz się z problemami w swojej relacji.

#LOVE. Jak kochać w XXI wieku, Olga Kamińska

Każdy z nas wie, jak wygląda uczucie, jakim jest zakochanie. Świat wydaje się wtedy o niebo piękniejszy, a każda najmniejsza rzecz wprawia nas w radość i euforię. Lecz jak powinno się kochać w erze internetowych miłości? Jest to książka, która odpowiada na wiele pytań. W dodatku jest niesamowicie wydana, ponieważ znajdziesz tam tłumaczenia niektórych przykładów na podstawie zachowań postaci z Twojego ulubionego serialu! Takiej książki jeszcze nie było, a to tylko jedna z jej zalet. Znajdziesz tam informacje na temat uzależnień od innych osób, wyniki badań wykonanych na przestrzeni lat, a nawet przydatne wskazówki, jak radzić sobie ze złamanym sercem. Nie kosztuje wiele, więc nie zwlekaj, bo należy do tych poradników, które powinieneś przeczytać!

poradniki
fot. pexels.com

Poradniki dla rodziców – najciekawsze propozycje 

Nie tylko pary szukające odpowiedzi na swoje pytania sięgają po poradniki. Sięgają po nie wszyscy. W kategorii książek, jaką są poradniki, wiodą prym także te wydane dla rodziców. Pozwalające im na większe zrozumienie swojego dziecka i mechanizmów jego zachowania. Znajdują się w nich przeróżne informacje na temat różnych sposobów wychowania, ale nie tylko. Sprawdź, które powinieneś mieć na swojej półce!

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, Elaine Mazlich, Adele Faber

Jest to bestseller na rynku książkowym, nie możemy Ci go więc nie polecić! Jeśli masz czasem wrażenie, że Twoje dziecko Cię w ogóle nie słucha lub prowadzisz bezsensowny monolog, ten poradnik jest dla Ciebie. Odpowiada na pytanie związane z innymi kwestiami, takimi jak Ty możesz wpłynąć na swoje zachowanie, aby móc lepiej egzekwować je od swoich dzieci. Pozwoli Ci zrozumieć mechanizmy, jakie zachodzą w organizmie dziecka, podczas tego, kiedy Ty stawiasz mu jakieś wymagania. Jest to poradnik, który warto przeczytać, ponieważ pokazuje Ci inną perspektywę – perspektywę Twojego dziecka.

Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur, Nicola Schmidt

Poradnik, którego nie może zabraknąć w Twojej domowej biblioteczce. Autorka pokazuje wyniki badań na temat tego, że krzyki nie wpływają pozytywnie na wychowanie dziecka. Niekiedy warto odrzucić emocje, którym można dać się ponieść. Autorka przedstawia prosty sposób, jak radzić sobie w tego typu sytuacjach. Odpowiada także na wiele istotnych kwestii. Pomaga rodzicom od wielu lat nawiązać ciepły kontakt ze swoimi dziećmi. 

Poradniki nie bez powodu skradły serca czytelników. Pomagają zrozumieć wiele rzeczy, jak i popychają Cię do samorozwoju. Są świetnym pomysłem na umilanie czasu podczas zimowych wieczorów, ale także sprawdzą się jako prezent, zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here