Podróże nie bez powodu uznawane są za jedną z przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Niezależnie czy planujesz wycieczkę w góry, nad morze, czy też będzie to długa podróż w dalekie kraje, warto zrobić listę rzeczy, które trzeba kupić przed podróżą już wcześniej, aby obyło się bez przykrych niespodzianek na miejscu. Jeśli nie wiesz co zabrać w podróż, nie mogłeś trafić lepiej! W tym poradniku znajdziesz cenne wskazówki odnośnie przygotowania się do podróży, a także przedstawimy Ci gadżety, które mogą przydać się w trasie.

podróżowanie, co zabrać w podróż
fot. pexels.com

Organizacja to podstawa – co zabrać ze sobą w podróż?

Przygotowywanie się do wyprawy na ostatnią chwilę nie kończy się zazwyczaj dobrze, dlatego już wcześniej zaplanuj swoje działania tak, aby uniknąć zbędnego pośpiechu i dezorganizacji w dzień wyjazdu. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę wskazówek, które mogą być przydatne w podróży.

planner podróży, co zabrać w podróż
fot. pexels.com

Wybierz właściwą walizkę

W zależności od tego jak długi ma być Twój urlop, dopasuj walizkę tak, aby po zapakowaniu zostało w niej jeszcze miejsce. Jest to dobre rozwiązanie na wypadek niespodziewanych zakupów na miejscu, bądź ogromu pamiątek, które będziesz chciał przywieźć dla siebie i  rodziny. Warto również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie bagażu, aby uniknąć możliwego uszkodzenia, a także ingerencji osób trzecich.

walizka na podróż, co zabrać w podróż
fot. pexels.com

Zabierz aparat fotograficzny

Aparat fotograficzny to podstawa każdej podróży! Kto nie chciałby mieć pamiątek w postaci możliwości odświeżenia wspomnień każdego dnia? W zależności od tego jaki zakątek świata zamierzasz zwiedzać, dobrze jest dopasować sprzęt do kierunku podróży. Istotny jest również jego rozmiar, a także materiał, z którego jest wykonany. Im bardziej solidny, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia w razie upadku. Nie można zapomnieć również o wadze sprzętu, ponieważ zbyt ciężki może być uciążliwy podczas dłuższych wędrówek. 

aparat na podróż, co zabrać w podróż
fot. unsplash.com

 

Jakie ubrania przydadzą się w podróży?

Pakowanie nie musi być koszmarem, o ile będzie odpowiednio zaplanowane. Ubrania, które zamierzasz zabrać w podróż, warto dopasować do panujących tam warunków atmosferycznych. Jeśli wybierasz się w ciepłe kraje, podstawą będą letnie, zwiewne ciuchy, które nie zajmą dużo miejsca w walizce. Niezbędny również będzie kostium kąpielowy, a także czapka, lub kapelusz, które uchronią przed gorącym słońcem.
W przypadku wypadu w zimniejsze rejony, warto zaopatrzyć się w ubrania termiczne, porządne buty, a także ciepłą czapkę i szalik! Dobrze jest wziąć kilka zapasowych rzeczy w razie przemoczenia, aby móc zmienić ubranie na suche.
Odpowiednie ubrania w podróży to podstawa, pamiętaj! 

ubrania na podróż, co zabrać w podróż
fot. pexels.com

Zabierz w podróż przewodniki!

W dobie internetu mało kto korzysta z map i przewodników turystycznych, lecz nie należą do prehistorii – wręcz przeciwnie, mogą być przydatne w podróży w dalekie kraje, bądź w góry, gdzie zasięg potrafi znikać, a czasem nie ma go w ogóle. Przewodniki przydadzą się też do planowania urlopu – możesz wybrać miejsca, które chcesz zwiedzać, lub zaplanować całą wycieczkę, aby uniknąć niezdecydowania po przyjeździe. 

mapa podróży, co zabrać w podróż
fot. pexels.com

Nie zapomnij o pielęgnacji!

Zabierz ze sobą kosmetyki, których używasz na co dzień – unikniesz wtedy możliwych uczuleń na składniki, których Twoja skóra nie zna. Niezbędny będzie również krem do opalania, a także ten przeciw oparzeniom słonecznym. Przydatny w podróży może okazać się również balsam nawilżający, który da przyjemne ukojenie skórze po całym dniu przebywania na świeżym powietrzu, lub kąpieli w morzu, czy też basenie.

kosmetyki na podróż, co zabrać w podróż
fot. pixabay.com

Gadżety przydatne w podróży

Co zabrać ze sobą w podróż? Gadżety! Pomogą umilić podróż, która może trwać niekiedy nawet kilkanaście godzin, dobrze jest mieć coś ze sobą, co poprawi komfort, a także pomoże przyjemnie spędzić czas. Poniżej znajdziesz listę gadżetów, które w podróży sprawdzają się idealnie.

Poduszka podróżna

Poduszka, która daje ukojenie podczas długich tras. Swe zastosowanie znajdzie w samolocie, aucie, a także w każdym możliwym środku transportu. Najczęściej posiadają funkcję dopasowywania się do karku, dzięki czemu unikniesz dolegliwości bólowych.

Głośnik bluetooth

Przenośny głośnik, który połączysz ze swoim telefonem. Przyda się do samochodu, a także na plażę, czy też planowane ognisko. Dzięki niemu będziesz mógł posłuchać muzyki gdzie tylko zechcesz!

Czytnik ebooków

Świetnie się sprawdza na długie trasy oraz wyjazdy w dalekie podróże. Jest lekki, funkcjonalny i nie zajmie dużo miejsca w bagażu, w porównaniu do książek, które mogłyby być za ciężkie.

Jeśli nie wiesz co powinieneś zabrać w podróż, podpowiemy Ci – dobre nastawienie jest podstawą! Niezależnie jaki jest kierunek Twojej wyprawy, pamiętaj o tym, aby bawić się świetnie, w końcu to Twój urlop!

podróże, co zabrać w podróż
fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here