Gry karciane, które pokochasz!

0
3074

Jeśli szukasz rozrywki, która świetnie sprawdzi się zarówno dla Ciebie, jak i Twoich bliskich, powinieneś sprawić sobie gry karciane. Zapewniają ogrom emocji, a przy okazji pobudzają mózg do działania. Nadają się na wszelkie spotkania towarzyskie. Jeśli chcesz poznać te najpopularniejsze, sprawdź jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie! 

Gry karciane, które skradną Twoje serce! 

Gry karciane mają to do siebie, że są bardzo wciągające. Nic dziwnego, w końcu pobudzają mózg do działania, a jednocześnie są niesamowicie przyjemne w odbiorze. Zapewniają rozrywkę, do której można wracać, kiedy się chce, choć żadna z nich już nie będzie taka sama. Najczęściej można grać w nie w dwie osoby, choć zdarzają się egzemplarze, w których może uczestniczyć nawet kilkunastu graczy. Sprawdź najlepsze gry karciane, które są uwielbiane przez wszystkich! 

gry karciane
fot. pexels.com

Uno

Jest to jedna z popularniejszych gier karcianych, która zajmuje pierwsze miejsca w rankingu od lat. Grają w nią gracze z całego świata. Jej zasady są proste i klarowne, a grać można w nią całą rodziną. Polega ona na dopasowywaniu kolorów i cyfr. Gracze mają za zadanie pozbycie się swoich kart, w jak najszybszym czasie. Rozgrywka może zostać jednak utrudniona, bowiem istnieją specjalne karty funkcyjne, które potrafią odmienić całkowicie grę. Każdy gracz posiada opcję wprowadzenia własnej zasady, dzięki karcie “zadania specjalne”. Kupując Uno, zapewniasz sobie wieloletnią zabawę, której nie pożałujesz! 

Sabotażysta 

Gry karciane potrafią zwieść człowieka, a rozgrywki w niektóre gry potrafią być nieco bardziej tajemnicze niż inne. Taką grą jest Sabotażysta, w którym każdy gracz ma przydzieloną rolę, której nie można zdradzić żadnemu z pozostałych graczy. Stawką są bryłki złota, których trzeba zdobyć, jak najwięcej. Wygrywa ten, kto zbierze ich największą ilość. Gra karciana, Sabotażysta, została okrzyknięta jedną z lepszych ubiegłego roku. Nie bez powodu, ponieważ zapewnia ogrom rozrywki. 

Czarne historie 

Jest to gra karciana, w której Ty jesteś detektywem zmuszonym do rozwiązania zagadki. Możesz mieć swój zespół, składający się z Twoich bliskich. Jeden z graczy jest narratorem, czytającym opowieść i znającym jej rozwiązanie, a Wy, jako zespół musicie odgadnąć okoliczności tego zdarzenia. Musicie wiedzieć jednak, że zadawać pytania możecie tylko takie, na które odpowiedź brzmi “tak”, lub “nie”. Jest to niezwykle emocjonująca gra, która zapewni rozrywkę na wiele długich wieczorów. W pudełku znajdziesz kilkadziesiąt poszczególnych kart z historiami! Wydanych zostało kilka serii oraz są planowane kolejne, także prawdziwi fani mają na co czekać!

Śledztwo 

Śledztwo jest jedną z gier, które potrafią wciągnąć na długie godziny. Podobnie, jak poprzednia, zawiera karty z nierozwiązanymi śledztwami, którymi Ty musisz się teraz zająć. Poprawne odpowiedzi na pytania zbliżają Cię do kolejnych etapów śledztwa. Od Ciebie zależy tylko ile spraw uda Ci się rozwiązać. Jest to rozrywka dla kilku osób, a w pudełku znajdziesz kilkaset kart z poszczególnymi elementami gry. Należą do nich karty z historiami, poszczególne etapy śledztwa, a także różnego rodzaju wskazówki, które mogą Ci się przydać! 

Czółko 

Jest to gra, której nie może zabraknąć w Twojej domowej kolekcji. Zapewni Tobie i Twoim bliskim ogrom radości. Sprawcie sobie odrobinę przyjemności i znajdźcie czas na rozgrywkę w kalambury! Jest jedną z częściej wybieranych gier ze względu na jej przyjemny odbiór, oraz pozytywne emocje, których potrafi dostarczyć całej rodzinie. Kosztuje niewiele, więc nie zwlekaj, Ty także ją wybierz! 

Gry karciane sprawiają, że się je kocha. Dzieje się to z tego powodu, że są tak wciągające. Dodatkowo, pobudzają Twój mózg do myślenia i pozytywnie wpływają na jego rozwój. Wybierając rozrywkę na wieczór, jakimi są karty, poprawiasz też swoją koncentrację oraz pamięć. Ich ogromną zaletą jest także fakt, że nie kosztują wiele, a jest to inwestycja, którą posiadasz przez lata. Zapewniają rozrywkę ogromnej ilości osób, a także jest świetnym dodatkiem na imprezę! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here